دانستی هادسته‌بندی نشده

پرلاشز عجیب ترین گورستان فرانسه

پرلاشز، بزرگترین گورستان پاریس و یکی از مشهورترین گورستان های دنیاست که در منطقه بیستم پاریس قرار گرفته و از تاریخ بیست و چهار ژوئن ۱۹۹۴م جزو بناهای تاریخی فرانسه ثبت شده است…

پس از انقلاب کبیر فرانسه، گورستان ها بر طبق قانون جدید کمون پاریس به خارج از شهر منتقل شدند. به همین دلیل باغ بزرگی که استراحتگاه «پدر لاشز» ، کشیش مورد اعتماد لویی چهاردهم بود توسط شهرداری در سال ۱۸۰۳ خریداری و در اختیار «آلکساندر تئودور برونیار» ، معمار معروف آن زمان قرار گرفت و در بیست و یکم مه ۱۸۰۴ گشوده شد.

پرلاشز عجیب ترین گورستان فرانسه

پرلاشز به هیچکدام از گورستان های دنیا شبیه نیست. این گورستان در شرق پاریس به سبک باغهای انگلیسی ساخته شد ، ولی به مرور زمان و با مدرن شدن پاریس تغییر کرده است. حال در این باغ ۴۴ هکتاری، حدود ۵ هزار درخت وجود دارد و بزرگترین پارک پایتخت فرانسه است. هرساله حدود ۲ میلیون توریست به علاوه پاریسی ها برای بازدید به پرلاشز می آیند.

پرلاشز عجیب ترین گورستان فرانسه

در گوشه گوشه مشهورترین گورستان پاریس ، بزرگانی دیده می شوند که هرکدام بخشی از تاریخ اروپا یا جهان در ۲ قرن اخیر را به خود اختصاص داده اند.

پرلاشز عجیب ترین گورستان فرانسه

از میان نویسندگان فرانسوی می توان به گی یوم آپولینر ، انوره دوبالزاک ، آلفونس دوده و مارسل پروست اشاره کرد. از میان هنرمندان معاصر فرانسوی،کولت،نویسنده داستان های کوتاه، آنری ورنوی، کارگردان و ادیت پیاف و ایوو مونتان، خوانندگان مردمی دهه ۶۰ در گورستان پرلاشز آرمیده اند.

پرلاشز عجیب ترین گورستان فرانسه

از خارجیانی که در گورستان پرلاشز نیز آرمیده اند می توان اسکار وایلد و فردریک شوپن را نام برد. از میان افراد مشهور که در گورستان پرلاشز دفن شده اند نام دو نویسنده نامور ایرانی : صادق هدایت و غلامحسین ساعدی نیز به چشم می خورد.

برچسب ها
پاریس پرلاشز ترین ساعدی صادق عجیب غلامحسین فرانسه قبر قبرستان گورستان هدایت

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن