اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

گذرواژه تان را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

چرا بریدگی کاغذ دردناک است

چرا بریدگی کاغذ دردناک است

به طور حتم بریدن پوست دست با کاغذ یکی از دردناک ترین جراحت ها می  باشد.در عین کوچک و نازک بودن درد بدی دارد که به طور معمول به علت اینکه اغلب این بریدگی روی انگشتان بوده و در حالت خم و راست شدن هستند انگشتان این بریدگی دیرتر بهبود می یابد و درد ان همچنان عذاب آور خواهد بود.در ادامه علت این امر را خواهیم خواند.

اگرچه بریدگی دست توسط لبه کاغذ آن‌چنان که باید و شاید به چشم نمی‌آید، اما همین جراحت بسیار جزئی منجر به درد شدیدی می‌شود که گاهی اوقات تحمل آن بسیار دشوار است. حال، سوال این‌جاست که چرا این جراحت، بدون حتی بریدن عمیق پوست، منجر به چنین دردی می‌شود؟

 

معلوم است! انتهای عصب‌های شما به طور عمده دلیل این موضوع هستند؛ تعداد گیرنده‌های درد در نوک انگشتان ما از تقریبا در هر نقطه دیگری از بدن بیشتر هستند که مطمئنا تا به حال هنگام برداشتن یک جسم داغ متوجه این مسئله شده‌اید.

ین گیرنده‌های انتهایی، عصب گیرنده درد نام دارند و به مغز ، دمای بالا، خطرات مواد شیمیایی،  فشار و شکاف در پوست را هشدار می‌دهند.

به دلیل نازک بودن لبه کاغذ شکاف ایجاد شده با آن به شدت دردناک است. از طرفی چون برش به سرعت ایجاد می‌شود فرصت کافی برای مقابله با این تهدید از طرف بدن صورت نمی‌گیرد. گذشته از آن به دلیل حرکت دست و خم شدن انگشتان تا قبل از بهبودی کامل بریدگی درد همچنان باقی است.

توضیح علمی این مورد با مثالی ساده بیان می‌شود. اگر شما گیره کاغذ را بین انگشتان خود قرار داده و با آن بر قسمت‌های مختلف بدن همچون صورت و یا پا بکشید درد احساس خواهید کرد، اما اگر این عمل را برای دومین بار تکرار کنید شناسایی مکان‌های درد برای شما راحت‌تر از قبل خواهد بود که علت آن وجود گیرنده‌های عصبی درد زیاد در بدن است.

اگر این دلایل کافی نیست، پس به نکته بعدی توجه کنید:زخم های ایجاد شده توسط تیزی کاغذ سطحی است – اما نه خیلی سطحی؛ دکتر گلدباک می گوید:«زخم کاغذ آنقدری عمیق است که لایه رویی پوست را بردارد، در غیر این صورت اصلا دردی ندارد زیرا در لایه روییِ پوست هیچ رشته عصبی ای وجود ندارد.»


درباره حسین غلامیمبتدی

ارسال یک پاسخ

پایتخت معنوی ایران کجاست ؟ ( مشهد )

>