اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

گذرواژه تان را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

چربی ها بعد از آب شدن  کجا می روند

چربی ها بعد از آب شدن کجا می روند

آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده که پس از لاغر شدن بدن، چه اتفاقی برای چربی‌های اضافی آن می‌افتد؟ آیا چربی‌های اضافی را دفع می‌کنیم یا آنها از طریق تعرق از بدن خارج می‌شوند؟ در ادامه، با پیشی همراه باشید تا بخوانید بعد از لاغر شدن بدن، چه اتفاقی برای چربی‌های اضافی می‌افتد؟

دقت کرده‌اید که پس از مدتی، ضربان قلب بسیار بالا می‌رود و نفس‌های شما تندتر می‌شود؟ این دقیقا زمانی است که بدن شما در حال سوزاندن چربی‌ها و تبدیل آنها به کربن دی‌اکسید و آب است! پس زمانی که برای لاغر شدن بدن خودتان ورزش می‌کنید، حتما هوشیار باشید تا بدانید چه زمانی چربی‌ سوزی شما آغاز می‌شود!

محققان بیومولکولی در دانشگاه استرالیا، سفر اتم چربی‌های از بین رفته را دنبال کردند.روبن میرمان و اندرو براون در تحقیقات خود به محاسبه چگونگی کم کردن وزن توسط انسان پرداختند.

سلول‌های چربی انسان به ذخیره تری‌گلیسیرید پرداخته که تنها از سه اتم کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است. حذف چربی‌های ناخواسته نیازمند باز کردن اتمها در مولکولهای تری‌گلیسیرید توسط فرآیندی موسوم به اکسیداسیون است.

محققان با پیگیری مسیر هر اتم در خارج از بدن دریافتند هنگامی که ۱۰ کیلوگرم چربی بطور کامل اکسیده می‌شود، ۸٫۴ کیلوگرم آن از طریق ریه‌ها به شکل دی‌اکسیدکربن خارج و ۱٫۶ کیلوگرم باقی مانده به آب تبدیل می‌شود.

توضیحات در این زمینه که چگونه چربی به CO2 تبدیل می گردد شامل واکنش های شیمیایی پیچیده ایست اما این امکان وجود دارد که دانش جدید در نهایت کمک شایانی را به دکترها، مربی ها و کارشناسان تغذیه کرده و آنها را برای توسعه راه های بهتر یاری کند.

نیازی نیست که برای کاهش وزن سرعت نفس کشیدنتان را بالا ببرید. مطالعات دیگر نشان می دهد با چند نفس کوتاه پیش از حبس نفس (غواصی) می توانید به خواسته خود برسید و از همه مهم تر اینکه CO2 تولید شده از تنفس برای کاهش وزن هیچ آسیبی به محیط زیست نمی زند.

نتایج مطالعات نشان می دهند چربی ها از طریق تنفس وارد هوا می شوند و مابقی از طریق مایعات بدن دفع می شوند و اگر رژیم اصولی را دنبال کنید چربی ها کمتر به سایر نقاط بدنتان می روند و در آنجا ذخیره می شوند.

شاید این موضوع به نظر شما عجیب بیاید، اما تنها شما نیستید که این حس را دارید. اما توضیح اینکه چربی چگونه به کربن دی‌اکسید تبدیل می‌شود، نیازمند دانش شیمی بسیار پیچیده بوده، که همان دلیل عدم درک پزشکان از مقصد نهایی چربی‌ها پس از لاغر شدن است.

این دانش جدید ممکن است به مربی‌ها، پزشکان و متخصصان تغذیه کمک کند تا روش‌های بهترین برای آب کردن چربی و لاغر شدن بدن پیدا کنند. حالا که می‌دانید چربی‌های اضافی چگونه از بدن شما خارج می‌شوند، می‌توانید با هوشیاری بیشتری ورزش کنید و چربی‌های اضافی بدن خودتان را خارج کنید.

 


درباره حسین غلامیمبتدی

ارسال یک پاسخ

پایتخت معنوی ایران کجاست ؟ ( مشهد )

>