دانستی ها

گاز کرفتن سگ ها

از گرفتن سگ (Dog biting) از موارد شایعی است که اگر کنترل نشود عواقب بسیاری خواهد داشت. بنا بر تحقیقی در مورد گاز گرفتن سگ در ایالات متحده آمریکا هر ساله سگ ها ۴/۵ میلیون نفر را گاز می گیرند. یکی از پنج نفری که گاز گرفته شده اند، نیاز به مراقبت و توجه پزشکی دارد. علاوه بر نیاز به معاینه پزشکی، افرادی مثل کودکان از لحاظ عاطفی می توانند ترسیده و وحشت زده باشند…

وقتی شخصی که از گاز گرفتن سگ آسیب دیده نمی تواند خیلی احساس آرامش و امنیت داشته باشد زمانی که که حیوانات در اطراف هستند و این یک حقیقت انکار ناپذیر است که از حضور آنها وحشت داشته باشد. چنین اشخاصی یک جنبه عالی زندگیشان و یک شانس و امکان برای برخوردار بودن یک پیوند عمیق و با اهمیت بین انسان و حیوان را از دست می دهند.

راهی که این اطمینان را به شما بدهد و گاز گرفتن سگ را به طور کامل از بین ببرد وجود ندارد. اما شما می توانید به طور قابل ملاحظه ای این احتمال خطر را کاهش دهید.

عقیم کردن سگ ها

این راه میل سگ ها را برای پرسه زدن و جنگیدن و دعوا کردن با دیگر سگ ها کاهش می دهد. این راه ۴/۵ برابر احتمال گاز گرفتن سگ را کم می کند.

اجتماعی تربیت کردن سگ ها در جامعه

آشنا کردن و معرفی کردن سگ ها به اشخاصی که غریبه و نا آشنا هستند و همچنین اشخاص متعدد و فراهم کردن شرایط و موقعیتی که آنها احساس ترس و وحشت و خطر نکنند و عصبی نشوند و تحت شرایط اجتماعی قرار بگیرند.

آموزش رفتار مناسب

اجتناب از بازی های تهاجمی و پرخاشگری و ستیزه جویی با سگ هایتان از قبیل کشتی یا طناب کشی با شخصی دیگر. اجازه ندهید توله سگ شما دست شما را گاز و یا بجود. رفتار سگ هایتان را معین و محدود کنید. این انتظار را نداشته باشید که سگتان خودش بدون هیچ اقدامی از سوی شما رفتار نامعقول که یک عادت بد است را ترک خواهد کرد. اگر سگتان نشانه هایی از رفتار خطرناک نسبت به هر شخص به خصوص کودکان از خود نشان داد از یک متخصص دامپزشک یا کسی که درآموزش سگ ها واجد شرایط است کمک بخواهید. رفتار خطرناک نسبت به دیگر حیوانات ممکن است در نهایت به رفتار خطرناک نسبت به اشخاص هم منجر شود و این دلیلی است که نیاز به درخواست کمک از یک متخصص می باشد.

مسئول بودن صاحب سگ

داشتن کارت شناسنامه دار برای سگ طبق مفاد قانونی و داشتن یک دامپزشک به منظور مراقبت که شامل واکسن بیماری هاری برای امنیت هر فرد است از الزامات نگهداری از سگ می باشد. اجازه ندهید که سگتان پرسه بزند. سگ هایی که مدت زمان زیادی را در حیاط می گذراند و یا بیرون با زنجیر بسته می شوند به نسبت خیلی خطرناک هستند.

مراقبت بیشتر در زمان ازدحام و شرایط جدید

اگر شما نمی دانید که چطور سگتان به موقعیت و شرایط جدید واکنش نشان می دهد محتاط باشید. اگر سگتان در مکان های شلوغ و پر ازدحام سراسیمه می شود و می ترسد او را در خانه نگه دارید. اگر سگتان به محموله های پستی یا مسافران مهمان و یا دیگر اشخاص واکنش شدید نشان می دهد او را در اتاقی دیگر نگه دارید. کمک از اشخاص متخصص برای آموزش سگتان و راهنمایی به شما کمک می کند که سگتان در این موارد و دیگر شرایط عادی و آرام باشد.

برچسب ها
Dog biting جلوگیری از گاز گرفتن سگ چرا سگ گاز میگیرد علت گاز گرفتن سگ

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن