اینترنت و وبتکنولوژیسایبر و فضای مجازیمقالات

تازه های سئو

مواردی که برای سئو وبسایت ها وجود دارند با گذشت زمان فرسوده میشوند و معمولا ساز و کار های جدیدی برای آن تعریف میشود زیرا بعضی از سودجویان روش هایی را برای فریب موتور های جستجو پیدا و به نوعی از آن سو استفاده میکنند؛ و یا موارد جدیدی وارد دنیای دیجیتال میشوند که به دلیل سهولت کار با آن ها این نیاز ایجاد میشود تا اصول و الگوریتم های سئو آپدیت و بروزرسانی شوند. به نظر می‌رسد که تازه های سئو در سال‌های گذشته پیشرفت قابل توجهی برای غربال کردن موارد غیر اصولی و اصولی داشته اند و قاعدتا این روند ادامه خواهد داشت.
استفاده از موارد سئو باعث حصول نتایج بهتر نیز خواهد بود. اگر سئو وب سایت از کیفیت بهتری برخوردار باشد، کاربران نتایج جستجوی بهتری را دریافت می‌کنند. هرچه سئو وب سایت با کیفیت‌تر باشد، وبسایتتان بیشتر از قبل در دسترس کاربران بوده و باعث میشود تا رضایت بیشتری نسبت به وبسایت شما داشته باشند.

در سال ۲۰۱۸ موارد تازه ای برای سئو کردن سایت ها بوجود آمده اند که در ادامه به آنها اشاره ای خواهیم داشت، شما میتوانید با رعایت این اصول از بقیه رقبای خود به راحتی پیشی بگیرید. پس به هیچ عنوان آن ها را از دست ندهید و حتی اگر استفاده از آن ها به نظرتان سخت آمد باز هم به کار خود ادامه دهید تا در چند ماه آینده تاثیر مثبت آن را ببینید..

کلمات کلیدی خود را طولانی تر کنید

یکی دیگر از تازه های سئو کلمات کلیدی طولانی هستند. کلمات کلیدی طولانی ترافیک کمتری نسبت به کلمات کلیدی کوتاه تر تولید میکنند، به عبارتی دیگر تعداد افراد که کلمات کلیدی طولانی را جستجو میکنند کمتر است و چون این کلمات دقیق تر هستند میتوانند برای شما کاربران بیشتری را جذب کنند. در واقع کلمات کلیدی طولانی رقبای کمتری نسبت به همتایان خود دارند و لذا میتوانند نرخ جذب کاربر بیشتری داشته باشند. البته باید به این نکته نیز دقت کنید که کلمات کلیدی طولانی شما بهینه و به گونه ای باشند که به نظر مردم مورد قبول واقع شوند و برای جستجو مناسب باشند.

برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی بهتری پیدا کنید میتوانید با ابزار های AHRefs و یا Semrush کار کنید. این ابزار ها اطلاعات مورد نیاز شما را نسبت به عملکرد کلیدواژه هایتان میدهند. شما میتوانید به کمک این دو ابزار کلمات کلیدی طولانی و مناسب برای جستجو را پیدا و مطالبی تولید کنید که در راستای اهمیت بخشی به آن کلمات کلیدی باشند. به عبارتی روی آن کلمات زوم کنید و مطالب خود را با تکرار همان کلید واژه ها تولید کنید. تولید چنین مطالبی به شما کمک میکند تا کاربران بیشتری به وبسایت خود جذب کنید و حتی گاهی باعث میشوید تا آن کاربر به شما وفادار شود و اگر بعدها به دنبال جواب سوالی بود مستقیم به وبسایت شما بیاید و در مورد آن جستجو کند.

سایت خودتان را با موبایل ها سازگار کنید

اخیرا ارتقاء صنعت موبایل و البته سهولت استفاده از آن باعث شده است که افراد بسیار زیادی با موبایل جستجو های خود را انجام دهند. به همین دلیل شما باید سایت خود را برای میزبانی انواع نمایشگر ها آماده کنید و یا به قولی سایتی ریسپانسیو و واکنشگرا داشته باشید. این باعث میشود که کاربران در زمان استفاده از سایت شما احساس راحتی بکنند و زمان بیشتری را در سایت شما بمانند. درست است که شاید طراحی واکنشگرا از تازه های سئو نباشد ولی بسیار مفید است و البته نسبت به بقیه فاکتور ها، امسال اهمیت دوچندانی گرفته است.
طراحی های وکنشگرا به جز اینکه میتواند صفحه وبسایت را به اندازه همان نمایشگر بکند میتواند مواردی که در بعضی رزولوشن ها نمایش داده میشود را در این مقدار حذف کند. به عنوان مثال شما تبلیغاتی دارید که اندازه آن ها نسبتا بزرگ است و نمیخواهید برای نمایشگر های موبایلی هم تا همان اندازه بزرگ باشد و یا میخواهید اصلا نمایش داده نشود. این کار ممکن است و برای جذب مخاطب دست شما را بیشتر باز میگذارد.

محتواهای خود را ویدئو کنید

یکی از تازه های سئو اضافه کردن مدیا هایی مانند پادکست ها و یا ویدئو هاست. ویدئو ها باعث میشوند کاربر ارتباط بیشتری با مطلب بگیرد. در واقع فطرت انسان ها اینست که بیشتر تمایل دارند به جای خواندن متن تصاویر را بخوانند. (به عنوان مثال زمانی که شما یک تبلیغ را در سطح شهر میبینید ابتدا به تصویر آن دقت میکنید و سپس متون کنار آن را خواهید خواند و این خود شاهدی برای درست بودن این ادعاست) این مهم باعث میشود که استفاده از ویدئو اهمیت بیشتری پیدا کند. علاوه بر این موتور های جستجو به اینکه سایت شما دارای ویدئو میباشد اهمیت میدهند و رتبه شما در گوگل بالاتر خواهد رفت.نکته ای حائز اهمیت نیز وجود دارد که باید سعی کنید آن را رعایت کنید؛ شما باید کلیپ هایی را در وبسایت خود قرار دهید که مانند ویدئو های یوتیوب باشند. منظور از شبیه ویدئو های یوتیوب بودن اینست که باکس ویدئو ها باید استاندارد های پخش ویدئو را داشته باشد که میتوانید این استاندارد ها را در وبسیات های داخلی مانند آپارت نیز ببینید. اگر این استاندارد ها رعایت نشده باشند موتور های جستجو به ویدئو شما امتیاز پایین تری خواهند داد.
اگر باز هم به قدرت ویدئوها در جذب مخاطب ایمان ندارید سری به سایت الکسا بزنید و رنکینگ ده سایت برتر ایران را مشاهده کنید آنوقت خواهید دید که بعد از گوگل دومین سایت برتر ایران وبسایت آپارات است که محتوای آن فقط و فقط ویدئوست.

جستجو های صوتی را در دستور العمل قرار دهید

همان طور که پیشتر گفتیم کاربرد موبایل ها در بین مردم بسیار بیشتر از لب تاب و یا کامپیوتر ها شده است و کاربرین موبایل ها نیز برای جستجو های خود در گوگل آهسته آهسته به سمتی میروند که دیگر چیزی ننویسند! مردم میخواهد دست خود را بر روی کلید ضبط صدا بگذارند و با گوگل صحبت کنند تا بهترین جستجو ها را به آنان نمایش دهد.این مورد هنوز رشد زیادی در کشور ما نکرده است و ممکن است افراد کمی این کار را انجام دهند اما با زودی موج استفاده از جستجو های صوتی به ایران نیز خواهد رسید و کسی در این بازار پرچم دار است که بتواند بهترین استفاده از جستجو های صوتی را بکند.
این نکته را در تازه های سئو جدی بگیرید! شما میتوانید با بهینه کردن وبسایت خود از همین امروز برای چندین ماه دیگر سرمایه گذاری کنید و هیچ شکی نداشته باشید که این سرمایه گذاری پر سود خواهد بود.
شاید از خودتان بپرسید خب چگونه سایت خود را برای این جستجو ها آماده کنم؟! و در جواب باید به شما بگویم که این کار خیلی سخت نیست. برای این کار لازم است داخل تمامی مطالب خود از سوالات نیز استفاده کنید. مردم در جستجو هایی که به صورت صوتی انجام میشود معمولا از خود سوالات استفاده میکنند تا کلمات کلیدی پس برای بدست گرفتن این بازار نیاز است تا سوالات مرتبط با موضوع کلی طلبتان را به گونه ای در متن مطلب جایگزاری کنید و آماده باشید تا یک نفر جستجوی خود را صوتی انجام دهد!

کاربر را بارضایت مندی بدرقه کنید

سعی کنید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که با ورود کاربر به سایت بتوانید سریعا نیاز او را برطرف کنید و اگر دنبال مطلبی خاص است سریعا به سراغ همان مطلب بروید. یکی از مواردی که در تازه های سئو وجود دارد و میتواند سایت شما را به سرعت بالا ببرد سوال است. گوگل به اینکه کاربر وارد شده به سایت شما با رضایت خارج شده باشد یا نه اهمیت زیادی میدهد و اگر که کاربر زمان بیشتری را در سایت بگذراند باعث میشود که رتبه شما در گوگل بیشتر شود. لازم به ذکر است که کاربر زمانی در یک وبسایت خواهد ماند که بتواند جواب سوال خود را پیدا کند و اگر مقداری از زمان خود را صرف کند و نتواند جوابی مناسب برای خود پیدا کند سریعا وبسایت شما را ترک خواهد کرد و این برای سئو یک وبسایت مانند سمی مهلک است.

مطمئن باشید افزودن تازه های سئو به وبسایتتان یک کار بیهوده نیست؛ ممکن است که سئو کردن یک وبسایت زمان زیادی را از شما بگیرد اما قطعا ارزش دارد که این کار را بکنید. با سئو شدن سایت شما میتواند خود را در جستجو های اول گوگل ببینید و لازم به ذکر است که بدانید ۵۰ درصد کلیک ها در جستجو های گوگل بر روی اولین لینک است و این یک مزیت بسیار عالی برای جذب کاربر میباشد. چه چیزی بهتر از یک بازاریابی دائمی و تمام وقت که رایگان نیز هست..

برچسب ها
جستجوی صوتی ریسپانسیو سئو کلیدواژه محتوا محتوای ویدئو ای واکنشگرا بودن سایت

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن