خانواده و همسرداریروانشناسی

روانشناسی و بارداری | نکاتی که آقایان باید رعایت کنند

یکی از اتفاقات خوب در زندگی هر زوجی می‌تونه فرزنددار شدن باشه. این اتفاق روند زندگی زناشویی رو تغییر میده و به سمت و سوی دیگه‌ای ببره.
خانوم‌ها با دریافت این موضوع دچار احساسات متفاوتی میشن، ترس، استرس، شادی، نگرانی، بُهت، وحشت، کم‌رویی، محدودیت، دوری از همسر وخیلی چیزای دیگه! این‌ها پیامد های غیرقابل انکار بارداریه…

اما وقتی آقایون متوجه این موضوع میشن عموما احساس خوبی بهشون دست میده از اینکه وارد دنیای پدر شدن میشن اما نباید یادشون بره وظیفه انتقال دادن این حس مثبت رو هم به همسرشون دارن و نباید اجازه بدن خانومشون احساس تنهایی بکنه و در این راه پر چالش باید چند تا نکته رو رعایت کنن!

اول اینکه به لحاظ روابط جنسی نباید خودخواه باشن و باید طوری رفتار بکنن که پزشک تذکر میده به هر حال وجود برخی محدودیت‌ها در تعداد دفعات رابطه و مدل‌های محدود در بارداری یک امر طبیعیه و مطمئنا اگه این موضوع اون‌ها رو ناراحت بکنه یا به نوعی با بیان کلامی و غیرکلامی ابراز بکنن قطعا خانوم ناراحتی خاصی بهش دست میده، چون بهتره بدونین که تو این دوران خانوم‌ها نوسانات خُلقی عجیب و غریبی رو تجربه می‌کنن و سر مسائل کوچیکی عصبی میشن و زود رنج میشن، حالا تصور کنین متوجه اعتراض شما هم بشن قطعا یا پرخاشگری می‌کنن یا تو خودشون می‌ریزن و به یاد فیلم‌های خیانتی فکرشون تا ته خیانت هم میره و چنان از اعتماد بنفسشون کاسته میشه که نسبت به اندام و صورت خود حس بدی پیدا می‌کنن و به یقین نمی‌تونن اونطور که باید و شاید از حس خوب مادر شدنشون لذت ببرن. پس خویشتن داری اولین اصل در مورد پدرهای آینده هست و باید کلید این کار رو روشن بکنن! که زن هیچ احساس خطری نداشته باشه.

دوم اینکه اگه تا الان شوخی‌های رکیک و مورد دار می‌کردین باید بگم وقتش به پایان رسیده و دیگه آقایون نباید احساس ناامنی ایجاد بکنن هرچند قبلش هم نباید این کار رو می‌کردن! اما فراموش نکنین خانوم‌ها در بارداری با چه تغییر هورمون‌هایی مواجه هستن و شما ملزم به درک اون‌ها هستین.

سوم اینکه حتما باید تلاشتون رو بکار بگیرید تا بتونید همچنان تحسینش کنین، نوازشش کنین، بهش محبت کنین و آرومش کنین خیلی بیشتر از قبل! باید بدونید روزانه چقد اون مسائل مختلفی از ذهنش می‌گذره و بابتش نگرانه، چه دردهایی ممکنه بکشه،چه حالت تهوع‌هایی،چه محدودیت‌های خوردنی‌ای رو باید با دل و جون بپذیره و هر کاری رو که لازمه داره انجام میده واسه خانوادش پس وقتشه شما هم حرکتی بزنین و ثابت کنین اون براتون با ارزش ترینه!
مبحث بارداری و روانشناسی اینجا به اتمام نمیرسه، پس با سوال دات آی آر همراه باشید!

برچسب ها
بارداری در هنگام بارداری بانوان باید چه کرد؟ روانشناسی و بارداری

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن