آیا انسان تا به حالا کاوشگری را به سمت خورشید فرستاده است؟

پرسش

با سلام
آیا کاوشگری برای تحقیقات بر روی سطح خورشید فرستاده شده است؟ چگونه این کاوشگر میتواند دمای بالای فاصله کم با خورشید را تحمل کند؟ اصلا فاصله این کاوشگر باخورشید چقدر است؟

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 1 سال 2 پاسخ ها 242 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ها ( ۲ )

  1. جالبه بدونین که این کاوشگر توانایی تحمل گرمایی معادل ۱۳۷۱ درجه سلسیوس را دارد. با وجود چنین حرارتی، دمای درون این کاوشگر تنها ۲۵ درجه است!!!

    مشاهده دیدگاه
  2. با سلام خدمت شما
    در طی همین تابستان قرار است کاوشگری با نام پارکر به فضا فرستاده شود. پارکر، فضاپیمای رباتیک برنامه‌ریزی شده برای بررسی تاج خورشیدی (کرونا) است. این کاوشگر قرار است ۳۱ جولای ۲۰۱۸ به سمت ستاره منظومه ما ارسال بشود..
    این کاوشگر در فاصله ی حدود ۶میلیون کیلومتری سطح خورشید مستقر خواهد شد کاوشگرخورشیدی پارکر PSP نخستین تلاش برای لمس خورشید امسال توسط موشک Delta IV به فضا پرتاب میشود. این پروب با استفاده از جاذبه سیاره زهره در بازه زمانی۷ ساله خود را به خورشید خواهد رساند

    مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب