آیا تصویر هایی که از راه شیری پخش میشوند واقعی اند؟

سلام
میشه بگید آیا واقعا تصاویری که ما با عنوان راه شیری میبینیم واقعی هستند یا نه؟ آیا تا به حال بشر تونسته تصویری واقعی رو از کل راه شیری بگیره؟!
ممنون

یک نظر

 1. سلام
  وقتتون بخیر
  این عکس ها هیچ کدوم واقعی نیستند و تمم اون ها با نرم افزار های گرافیکی تهیه شدند. البته اینکه این عکس ها مثل واقعیت نباشند احتمالی کم داره چون این تصاویر الهام گرفته شده از تحقیقات و نظریه ها هستند و از تخیل تنها طراحی نشده اند.
  البته لازم به ذکر هست که بعضی از این تصاویر بخشی از راه شیری رو نشون میدند که این تصاویر واقعی هستند. این عکس ها از روی خود زمین با تلسکوپ های مختلف گرفتهمیشند و قسمتی از راه شیری که از روی زمین قابل مشاهده هست رو تصویر برداری میکنند اما این که کل راه شیری از بالا در یک عکس باشه هنوز میسر نشده.
  برای اطلاعات بیشتر باید بگم اگر شما بخواید یک تصویر از راه شیری بگیرد که تمام اون داخل عکس بیوفته لازمه که از کره زمین ۱۰۰ هزار سال نوری فاصله بگیرید و سپس به عقب برگردید و عکس بگیرید. با تکنولوژی فعلی بشر برای انجام این کار ۲٫۲ میلیارد سال زمان لازم هست و البته این مدت زمان فقط برای رسیدن به نقطه مورد نظره و باید فکر برگشت رو هم بکنید!!
  امیدوارم مفید بوده باشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن