آیا ماه واقعی است یا مصنوعی؟

پرسش

سلام
من چند روز پیش چند از یک نفر شنیدم که ممکن هست ماه توسط بیگانگان ساخته شده باشه و عملا یک جسم دست سازه باشه..
آیا از نظر علمی این ممکن هست و یا دروغه ؟!؟
ممنون میشم به این سوال جواب بدید چون برام واقعا چالش شده و جذابه که از جزئیات اون با خبر بشم

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 12 ماه 1 پاسخ 110 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز دوستدار نجوم
    این که این موضوع و.اقعیت داره یا نه هنوز معلوم نیست ولی شواهدی وجود داره که این ادعا رو ثابت میکنه و خب این نظریه هم مثل نظریه های دیگه مخالفان و موافقان خودش رو داره که هر طرف هم برای خودشون دلایلی دارند.
    اولین کسانی که این نظریه را دادند و شواهدی رو مبتنی بر این که ماه یک دست سازه هست رو کردند دو دانشمند روس بنام های میخائیل واشین و الکساندر شچرباکوف بودند. اون ها این نظریه رو در ماه جولای ۱۹۷۰ مطرح کردند. این دو دانشمند مقاله ای را در ژورنال اسپوتنیک منتشر کردند و این سوال را مطرح کردند که آیا ماه توسط یک گونه هوشمند از موجودات بیگانه ساخته شده است؟ ممکن است از این سوال متعجب شوید اما آنها برای این حرف شان دلایلی داشتند. به گفته انها ماه یک شی بسیار اسرار آمیز در منظومه شمسی است و نبودنش بسیار بیشتر احتمال داشت تا بودنش. آنها اعلام کردند که مطالعات شان ثابت می کند که ماه در گذشته های بسیار دور توسط موجودات بسیار هوشمند و پیشرفته در مدار زمین قرار داده شده است. آنها برای اثبات مدعایشان به سنگ هایی که از ماه آورده شده اشاره کرده و گفتند در سنگ های ماه فلزاتی فرآوری شده مانند برنج، عناصر اورانیوم ۲۳۶ و نپتونیوم ۲۳۷ دیده می شود.این عناصر هرگز بشکل طبیعی وجود ندارند.یعنی حتما باید عناصری با هم ترکیب شوند تا آنها شکل گیرند.اورانیوم ۲۳۶ یک پسماند رادیو اکتیو است که در نیروگاه های هسته ای بوجود می آید.این دو دانشمند اعلام کردند که در حال حاضر هیچ حقیقتی وجود ندارد که بتواند فرضیه شان را باطل کند.در همین راستا دکتر فاروق الباز از مدیران ارشد سابق ناسا نیز اعلام کرد که حفره ها و غارهای ناشناخته بسیار زیادی در زیر سطح ماه مشاهده شده و آزمایشات زیادی در طی ماموریت های مختلف به ماه برای مشخص کردن واقعی بودن آنها انجام شده است.اما تا این لحظه نتیجه هیچکدام بصورت عمومی منتشر نشده است.این دو دانشمند روس نتیجه گیری نمودند که احتمال دارد که ماه توخالی باشد و پوسته بیرونی اش از چنین فلزاتی ساخته شده باشد.در پایان یکی از ماموریت های آپولو ماژول قمری برای آزمایش پوسته ماه از مدار بر روی سطح ماه رها شد و نکته عجیب اینکه ماه تا ساعت ها زنگ میزد.آیا این دلایل واقعا می تواند ثابت کند که ماه یک قمر مصنوعی است که بوسیله بیگانگان در مدار زمین کار گذاشته شده است.موضوعی که البته علم آنرا رد می کند.
    امیدوارم براتون جذاب بوده باشه و بتونید روز به روز چیز های بیشتری رو در مورد نجوم بفهمید و درک کنید.

    مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب