بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجار ممکن چیست؟

پرسش

سلام و خسته نباشید خدمت تمام پرسنل سوال دات ای ار

جناب میخواستم بدونم بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجاری که رخ داده در جهان چی بوده و اندازه اون رو اگر میشه با چیزی مقایسه کرد بگید.

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 10 ماه 1 پاسخ 114 بارمشاهده شد مبتدی 4

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

  1. سلام دوست عزیز

    بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجار رخ داده ادغام دو سیاه چاله با هم بوده. زمانی که دو سیاه چاله در شعاع شوارتز شیلد یک دیگر ورود میکنند به سمت یکدیگر جذب میشوند و هر لحظه به یک دیگر نزدیک میشوند؛ بعد از نزدیک شدن به اندازه کافی شروع به شرخش به دور هم میکنند و بعد از مدتی مناسب که مرکز هر دو سیاه چاله به هم برسند انفجار بسیار بزرگی رخ میدهد و بعد از این انفجار دو سیاه چاله با یکدیگر ادغام میشوند و در آخر یک سایه چاله با جرمی معادل کمتر از مجموع دو سیاه چاله اولیه به وجود می آید.( علت این کم شدن انرژی به دلیل انفجار رخ داده میباشد و جرمی از دو سیاه چاله برای انرژی مصرفی این انفجار از بین میرود)
    برای اینکه از بزرگی این انفجار اطلاعات بیشتری داشته باشید باید گفت که قدرت این انفجار معادل ۱۰۰ سوپر نوا و یا همان ابرنو اختر میباشد، به همین دلیل بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجار ممکن است.

    مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب