اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

گذرواژه تان را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

با سلام سیاهچاله ی “‏J2157-3602” هزاران برابر درخشان‌تر از کهکشانی …

Comment on آیا ممکن است سیاهچاله بدرخشد؟ by مهدی علیزاده.

با سلام
سیاهچاله ی “‏J2157-3602” هزاران برابر درخشان‌تر از کهکشانی معمولی است؛این درخشندگی ناشی از گازهایی است که به درون خود می‌کِشد و باعث ایجاد اصطکاک و گرمای قابل توجهی می‌شود اگر این سیاه چاله ستاره ای را نیز به درون خود نکشد همچنان نوری از بیرون افق رویداد آن به نمایش در خواهد آمد و دلیلش اصطکاک ذرات غبار است.

نظرات پیشین مهدی علیزاده

برای مصرف کمتر آب چه کنیم؟
سلام دوست عزیز
برای اینکه بتونید مصرف آب را کاهش بدید از روش های زیر بهره بگیرید:

 1. استفاده از سرشیری های بیشتر کننده فشار
  این قطعات بر سر شیر های خانه و یا حیاط بسته میشوند و به کمک وارد کردن هوا به داخل آب از میزان دبی شیر کم کرده و به جای آن فشار آب را بالا تر میبرند. این مورد یعنی سرشیری های مناسب میتواند تا ۶۰% در مصرف آب صرفه جویی کند.
 2. استفاده از دوش های کم مصرف
  نوع کاربری این دوش ها نیز مانند سر شیری های بالاست. این دوش ها منفذی برای ورود هوا با داخل آب دارند و باعث میشوند تا بتوانید حمامی لذت بخش تر داشته باشید و در عین حال آب کمتری هدر شود.
 3. کم کردن حجم مخزن فلاشتانک
  فلاشتانک ها معمولا مخزنی بزرگ دارند تا بتوانند در هر شرایطی سنگ توالت را پاک کنند. از این جهت شما میتواند بطری نوشابه ای را از آب پر کنید و آن را در مخزن فلاشتانک خود قرار دهید. این کار باعث میشود تا از میزان حجم مخزن ۱٫۵ لیتر کم شود. ( البته معمولا برای فلاشتانک هایی که در داخل خانهها نصب میشوند تا دو عدد بطری مشکلی به وجود نمی آید و مناسب است.)
  اگر از توالت های فرنگی استفاده میکنید میتوانید مخزن فلاشتانک آن را به فلاشتانک های دو زمانه تغییر دهید. این فلاشتانک ها برای صرفه جویی در مصرف آب مناسب اند و دو حالت ۹ و ۳ لیتری دارند.
 4. اگر از نظر مالی میتوانید برای صرفه جویی در مصرف آب هزینه کنید توصیه من به شما خرید یک دستگاه کارواش است. شما علاوه بر استفاده در زمینه شست و شوی خودرو میتوانید از این ابزار برای تمیز کردن حیاط خانه و یا مواردی از جمله راهرو ها، کف خانه و یا پارکینگ، استرخ ها و یا حوض ها و.. استفاده کنید. کارواش ها با مصرف کمتر آب و بالا بردن فشار آب باعث میشوند تا شما در زمان و هم چنین مصرف آب صرفه جویی کنید. ( این نکته را فراموش نکنید که اگر شما با شیلنگ معمولی حیاط خانه خود را در مدت ۳۰ دقیقه می شویید میتوانید به کمک کارواش این زمان را به ۱۰ دقیقه کاهش دهید و این یعنی ۲۰ دقیقه نیز در زمان مصرف آب صرفه جویی شده است.)

امیدوارم مفید بوده باشد.


پر نصب ترین بازی ها در سال ۲۰۱۸ کدامند؟
سلام و وقت بخیر

پنج بازی اول جهان که جایزه پولی داشتند:

 1. Dota 2
  این بازی ۲۳۵۹ بازیکن داشته است و ۸۹۰ مسابقه در آن برگزار شده. میزان درآمد این بازی ۱۳۷٫۰۰۶٫۵۰۶/۸۶ دلار بوده.
 2. Counter-Strike: Global Offensive
  این بازی ۹۳۶۶ بازیکن داشته است و ۳۱۳۹ مسابقه در آن برگزار شده. میزان درآمد این بازی ۵۱٫۹۹۳٫۵۵۵/۰۴ دلار بوده.
 3. League Of Legends
  این بازی ۵۳۷۲ بازیکن داشته است و ۲۰۲۰ مسابقه در آن برگزار شده. میزان درآمد این بازی ۵۰٫۷۳۱٫۵۴۲/۱۳ دلار بوده.
 4. StarCraft II
  این بازی ۱۷۴۷ بازیکن داشته است و ۴۷۷۵ مسابقه در آن برگزار شده. میزان درآمد این بازی ۲۶٫۳۶۹٫۸۹۹/۷۸ دلار بوده.
 5. Heroes Of the Storm
  این بازی ۹۷۱ بازیکن داشته است و ۴۰۱ مسابقه در آن برگزار شده. میزان درآمد این بازی ۱۲٫۱۷۶٫۷۴۱/۶۰ دلار بوده.

امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید.


برای اینکه شیشه حمام بخار نکند چه کنیم؟
سلام دوست عزیز
برای اینکه بتونید این مشکل رو حل کنید یک راه ساده را به شما پیشنهاد میدم.
دستتون رو با مایع ظرفشویی مالش بدید ولی در حدی که کف نکنه و بعد اون رو روی شیشه و یا آینه بمالید..
تا زمانی که با آب اون رو نشورید و این مایع ها از بین نرند شیشه یا آینه شما بخار نخواهد کرد. علت این اتفاق هم این هست که مولوکل های بخار نمیتونند به مولکول های مایع ظرفشویی بچسبند و روی اون باقی بمونند ولی این اتفاق در تماس مولکول های بخار آب و شیشه می افتد.
از بخار نگرفتن شیشه هاتون لذت ببرید.


بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجار ممکن چیست؟
سلام دوست عزیز

بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجار رخ داده ادغام دو سیاه چاله با هم بوده. زمانی که دو سیاه چاله در شعاع شوارتز شیلد یک دیگر ورود میکنند به سمت یکدیگر جذب میشوند و هر لحظه به یک دیگر نزدیک میشوند؛ بعد از نزدیک شدن به اندازه کافی شروع به شرخش به دور هم میکنند و بعد از مدتی مناسب که مرکز هر دو سیاه چاله به هم برسند انفجار بسیار بزرگی رخ میدهد و بعد از این انفجار دو سیاه چاله با یکدیگر ادغام میشوند و در آخر یک سایه چاله با جرمی معادل کمتر از مجموع دو سیاه چاله اولیه به وجود می آید.( علت این کم شدن انرژی به دلیل انفجار رخ داده میباشد و جرمی از دو سیاه چاله برای انرژی مصرفی این انفجار از بین میرود)
برای اینکه از بزرگی این انفجار اطلاعات بیشتری داشته باشید باید گفت که قدرت این انفجار معادل ۱۰۰ سوپر نوا و یا همان ابرنو اختر میباشد، به همین دلیل بعد از بیگ بنگ بزرگ ترین انفجار ممکن است.


آیا تصویر هایی که از راه شیری پخش میشوند واقعی اند؟
سلام
وقتتون بخیر
این عکس ها هیچ کدوم واقعی نیستند و تمم اون ها با نرم افزار های گرافیکی تهیه شدند. البته اینکه این عکس ها مثل واقعیت نباشند احتمالی کم داره چون این تصاویر الهام گرفته شده از تحقیقات و نظریه ها هستند و از تخیل تنها طراحی نشده اند.
البته لازم به ذکر هست که بعضی از این تصاویر بخشی از راه شیری رو نشون میدند که این تصاویر واقعی هستند. این عکس ها از روی خود زمین با تلسکوپ های مختلف گرفتهمیشند و قسمتی از راه شیری که از روی زمین قابل مشاهده هست رو تصویر برداری میکنند اما این که کل راه شیری از بالا در یک عکس باشه هنوز میسر نشده.
برای اطلاعات بیشتر باید بگم اگر شما بخواید یک تصویر از راه شیری بگیرد که تمام اون داخل عکس بیوفته لازمه که از کره زمین ۱۰۰ هزار سال نوری فاصله بگیرید و سپس به عقب برگردید و عکس بگیرید. با تکنولوژی فعلی بشر برای انجام این کار ۲٫۲ میلیارد سال زمان لازم هست و البته این مدت زمان فقط برای رسیدن به نقطه مورد نظره و باید فکر برگشت رو هم بکنید!!
امیدوارم مفید بوده باشهدرباره SajjadSayyadiمبتدی

>