اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

گذرواژه تان را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

با سلام سیاهچاله ی “‏J2157-3602” هزاران برابر درخشان‌تر از کهکشانی …

Comment on آیا ممکن است سیاهچاله بدرخشد؟ by مهدی علیزاده.

با سلام
سیاهچاله ی “‏J2157-3602” هزاران برابر درخشان‌تر از کهکشانی معمولی است؛این درخشندگی ناشی از گازهایی است که به درون خود می‌کِشد و باعث ایجاد اصطکاک و گرمای قابل توجهی می‌شود اگر این سیاه چاله ستاره ای را نیز به درون خود نکشد همچنان نوری از بیرون افق رویداد آن به نمایش در خواهد آمد و دلیلش اصطکاک ذرات غبار است.

نظرات پیشین مهدی علیزاده

چه کار هایی عمر را طولانی می کنند؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز

در روایات شیعه موارد زیادی برای بیشتر شدن طول عمر گفته شده و اینکه ما تنها از دو مورد صدقه و دائم الوضو بودن یاد می کنیم شاید یک ضعف باشد. با این از اعمال زیر نیز برای بیشتر شدن طول عمر یاد شده است که به بعضی باید عمل کنیم و از بعضی نیز دوری کرد:

 1. صله ارحام
 2. لطف و احسان کردن به خانواده خصوصا پدر و مادر
 3. بیدار ماندن در بین الطلوعین (بین اذان صبح تا طلوع آفتاب)
 4. صدقه دادن
 5. دائم الوضو بودن
 6. دوری از گناه (دوری از گناهان مرگ های ناگهانی را کم می کند و می تواند به طول عمر بیفزاید)
 7. افراط نکردن در اعمال زناشویی
 8. شاد کردن پدر و مادر
 9. احسان به مردم
 10. حسن خلق و خوش اخلاق بودن
 11. به کسی بدهکار نبودن
 12. سیراب کردن مردم
 13. اندیشیدن به رسالت مان در دنیا و هدف از خلقت مان (یک لحظه تفکر از صد سال عبادت بهتر است)
 14. خنداندن مردم به گونه ای که در هنگام جدا شدن از شما با خنده رد شوند
 15. دست کشیدن بر سر کودک یتیم
 16. نگاه محبت آمیز به پدر و مادر
 17. تفکر در اعمال که انجام داده ایم ( تا اگر اشتباه است دیگر آن را انجام ندهیم و وقت خود را هدر نکنیم)
 18. گذاشتن برنامه های عبادی برای روز های جمعه
 19. انجام دادن حداقل یک کار در روز برای خدا

و البته مواردی که شاید با شندیدن آن ها در روایات تعجب کنید اما وجود دارند:

 1. بیشتر کردن کمیت ها تا کیفیت ها
  در واقع اگر سعی کنیم کار های کمتری را قبول کنیم اما همان کار ها را به صورت کامل انجام دهیم و با کیفیت کامل به اتمام برسانیم شاید به طول عمرمان اضافه نشود اما می تواند کیفیت عمرمان را بیشتر کند. به عبارتی دیگر شما با انجام این کار ها عمر خود را از ۶۰ سال به ۷۰ سال نمیرسانید بلکه این گونه انجام دادن اعمال کمک میکند که همان ۶۰ سال به اندازه ۷۰ سال کار انجام دهید و بتوانید به اهداف بیشتری برسید.
 2. افزایش مهارت ها
  با بیشتر کردن مهارت ها ما میتوانیم سریع تر کار هایمان را انجام دهیم و به جای صرف وقت زیاد برای انجام یک کار آن را در مدت زمان کمتری به اتمام برسانیم. به عنوان مثال اگر قرار است مقاله بنویسیم بهتر است تا قبل از این کار تایپ ده انگشتی را یاد بگیریم تا برای نوشتن یک مقاله چند ساعت زمان هدر ندهیم.
  این نوع زندگی کردن نیز مانند مورد بالاست و شما به کمک کن کیفیت عمر خود را افزایش می دهیم نه طول آن را.
 3. توالی امور
  باید کار ها را تا اخر انجام داد. اگر کاری را شروع می کنید آن را به اتمام برسانید و بخشی از آن را برای روز دیگر یا زمان دیگر موکول نکنید. سعی کنید بدون وقفه یک کار را به اتمام برسانید.
  این مورد نیز مانند دو مورد بالا فقط برای بیشتر کردن عمق عمر است نه افزایش طول آن.

امیدوارم مفید بوده باشد و بتوانید نهایت استفاده را از عمر خود ببرید.

 


در صفحه های فرود چه چیز هایی باید قرار بگیرند؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز

اول از همه بهتره بدونیم صفحه فرود کجاست و چی هست؟ صفحه فرود به صفحه اولیه هر سایت گفته می شود که معمولا مردم با جستجوی سایت شما در گوگل به آن وارد می شوند (صفحه خانه).

چندین نکته در طراحی صفحه فرود وجود دارند که لازم است حتما آن ها را بدانید.

هماهنگی تم رنگی این صفحه با تم سایت

صفحه های فرود باید با تم سایت شما هماهنگ باشند. به عنوان مثال اگر لوگوی شما بنفش و سبز است باید سعی کنید در این صفحه نیز از همین دو رنگ بهره بگیرید و به گونه ای ترتیبشان را قرار دهید که بتوانند جلوه خوبی به وجود بیاورند. (البته در ادامه خواهیم گفت که گاهی نیز بهتر است از رنگ های متفاوت استفاده کرد.)

طراحی نسبتا خلوت

معمولا صفحه های فرود خلوت تر هستند این نکته نیز از نظر روانشناسی ثابت شده که مردم زمانی که با صفحه ای با دو طرف خالی مواجه می شوند ذهن های خود را بیشتردرگیر مطالب وسط صفحه می کنند و در واقع تاثیر جملاتی که در صفحه نوشته شده است بالا می رود.
این نکته را هم فراموش نکنید که این موارد حتی در بقیه قسمت های سایت نیز قابل توجه است و اگر صفحه ای دارید که لازم است مخاطب توجه بیشتری به آن داشته باشد می توانید از این نکته استفاده کنید.

همه چیز در صفحه فرود لازم به ذکر نیست

بعضی از طراحان به اشتباه در صفحه فرود تمامی موارد را ذکر می کنند. برای طراحی بهتر این صفحات

باید به معرفی اجمالی پرداخت نه معرفی کلی. این معرفی های کوتاه می توانند به مطالب شما که در بخش معرفیتان یا معرفی تیم وجود دارند لینک داده شوند تا این صفحه حالت خلوت خود را از دست ندهد و جلوه خوب خود را داشته باشد.

رنگ های صفحه فرود بسیار مهم اند

رنگ ها در صفحه فرود بهتر است به گونه ای باشند که آرامش مخاطب را بالا ببرند. رنگ های ملیح و آرام می توانند بر روی اعصاب کاربران به گونه ای تاثیر بگذارند که آن ها برای ماندن در سایت شما و خواندن در مورد آن زمان بیشتری را اختصاص دهند.

طراحی رابط کاربری مناسب

برای طراحی سایت خوب و مخصوصا بخش صفحه فرود لازم است تا نکاتی از جمله ثبت نام راحت برای خبر نامه سایت و یا خود واژه ها و جملاتی که به کار برده می شوند صریح باشند و از استفاده کلمات درشت و دیر فهم پرهیز شود. بهتر است در این صفحه جملاتی استفاده شود که مخاطبین بتوانند با اولین بار خواندن آن ها تمام جان کلام را متوجه شوند.

در این باره باز هم می توانید در بستر اینترنت روز به روز علم خود را اضافه کنید و از نکاتی جدید در این باره استفاده کنید.

امیدوارم مفید بوده باشد.


به چه سایت هایی میتوان گفت خوب؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز

بعضی نکات طراحی سایت وجود دارند که سلیقه ای هستند و شما ممکن ست سایت خود را به گونه ای بسازید که خودتان از آن لذت نبرید اما به نظر دوستتان سایتی بسیار عالی و خوب باشد. اما به طور کلی نکاتی وجود دارند که می توانیم به آن ها برای نکات همیشگی و چهارچوب اصلی طراحی یک سایت خوب اشاره کنیم.

طراحی سبک، ریسپانسیو بودن، طراحی رابط کاربری مناسب، استفاده از کد های جاوا اسکریپت برای کمک به پویا شدن سایت، صفحه فرود مناسب و… اشاره کرد. اگر بخواهیم به تمامی این نکات بپردازیم میتوان برای هر کدام حداقل دو یا سه مقاله نوشت.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد هر یک از این موارد بدانید میتوانید در بستر اینترنت جستجو کنید و یا به صورت آکادمیک در دوره های تدریس حضوری و غیر حضوری شرکت کنید.

با این حال اگر در مورد هر کدام سوالی برایتان به وجود آمد میتوانید در سوال دات ای ار بپرسید تا بنده یا دیگران به سوالاتتان پاسخ بدهند.

امیدوارم مفید بوده باشد.


پیش شماره های شرکت همراه اول
با سلام خدمت شما دوست عزیز

برای اینکه بتونید تمامی پیش شماره ها رو جستجو کنید و بفهمید که این پیش شماره ایرانسل هست یا همراه اول میتونید به سایت پیش شماره مراجعه کنین. این سایت میتونه کمک زیادی بهتون بکنه اما به طور کلی اگر بخوایم یک قاعده رو برای زمان هایی که به اینترنت دسترسی ندارید بگیم میشه گفت:

خطوطی که با پیش شماره های ۰۹۹۱٫ ۰۹۹۰٫ ۰۹۱۹٫ ۰۹۱۰٫ ۰۹۱۵ شروع می شوند با اپراتور همراه اول پشتیبانی شده اند.

و خطوطی که با پیش شماره های ۰۹۳۸٫ ۰۹۳۷٫ ۰۹۳۶٫ ۰۹۳۵٫ ۰۹۳۳٫ ۰۹۳۰٫ ۰۹۰۵٫ ۰۹۰۳٫ ۰۹۰۲٫ ۰۹۰۱٫ ۰۹۳۹ شماره گیری می شوند با اپراتور ایرانسل پشتیبانی می شن.
میتونید این ها رو داخل گوشی تون ذخیره کنید تا هر وقت لازم داشتید بتونین بهشون رجوع کنید.

امیدوارم مفید بوده باشه


نکات مهم برای رشد تعداد ویو در آپارات چیستند؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز

همونطور که داخل پرسش “برای بیشتر شدن بازدید های آپارات چه کنیم؟” گفتم یک تعداد از روش ها و نکات هستن که میتونن به بیشتر شدن ویو های ویدئو شما کمک کنن. اگر بخوایم به طور خلاصه دوباره اون ها رو بگیم میشه به خرید ویو از آپارات، انتخاب هشتک های درست، انتخاب عنوان خوب و توضیحات جالب و تبلیغ داخل سایت و سوشال های دیگه اشاره کرد.

اما اگر بخوایم بیشتر در این مورد صحبت کنیم می تونین از این موارد استفاده کنید: (تمام این موارد بعد از تحقیق روی ۴ سایت معروف در این زمینه مطرح شده)

 • انتشار ویدئو هایی که قبلا تست شدن و خوب بودنشون ثابت شده
  *کپی فیلم ها از یوتیوپ به داخل آپارات
  *تگ گذاری هایی که دقیقا موضوع فیلم بوده و خیلی هم پر بازدید هستن
  *پروفایل های قوی که کاملا اون ها رو معرفی می کنه
  *پرموت کردم آپارات در شبکه های اجتماعی دیگه مثل اینستاگرام (برای دیدن کامل فیلم)
  *پاسخگویی به کامنت ها و اهمیت دادن به نظرات مردم
  *رعایت سن مخاطبین آپارات
  معمولا مخاطبین این شبکه بین ۲۵ تا ۳۴ هستند و بیان دغدغه ها و مواردی که بیشتر بر روی این سن تاثیر گذار هستند میتونه بازدید های ویدئو شما رو بالا ببره.
  *باکیفیت تر کردن ویدئو ها
  البته لازم به ذکر هست که موارد اول رو نمیشه برای هر ویدئو ای انجام بدید و لزوما برای بالا بردن تعداد فالور های کانالتون در آپارات هست و بعد از این طریق می تونید بازدید بیشتری رو برای ویدئو های اصلی خودتون هم بگیرید.

امیدوارم مفید بوده باشه.درباره SajjadSayyadiمبتدی

>