تفاوت بازاریابی شبکه ای وهرمی

پرسش

تفاوت بازاریابی شبکه ای وهرمی

تفاوت بازاریابی شبکه ای وهرمی

سلام.من به تازگی دریکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای ثبت نام کردم.حقیقتش ساختارکاری این شرکت خیلی شبیه به شرکت های هرمی هست که مدت ها پیش کلاهبرداری های بزرگی از مردم شریف ایران کردند.ولی مدارکی رومبنی برقانونی بودن این شرکت هابهم ارائه دادن.میخواستم بدونم تفاوت بازاریابی شبکه ای باشرکت های هرمی در چی هست وآیافعالیت این شرکت هاصحیح هست یا خیر.ممنون

پرسش حل شده است 0
سوال دات آی آر 3 سال 2 پاسخ ها 872 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ها ( ۲ )

 1. ممنون از جناب صیادی عزیز بخاطر انتشار پاسخ کامل و جامع در مورد این حرفه.

  مشاهده دیدگاه
 2. باسلام واحنرام خدمت شماکاربرعزیز:

  سوال شماتوضیحی کاملاشفاف داره،به موارد زیر خوب توجه کنید.

  یک تاریخچه کامل ازفعالیت این نوع شرکت ها:

  [caption id="" align="aligncenter" width="353"]شرکت هرمی شرکت هرمی[/caption]

  فعالیت شرکتهای هرمی وغیرقانونی از سال۷۹شروع شد.این فعالیت توسط آقای فیصل ازامارات متحده ی عربی وارد شهرلارشیرازشد.شیوه کاری این شرکت ها به اینگونه بودکه شما باپرداخت مبلغ بسیارزیادی عضو این جریان می شدید.مثلا۵میلیون تومان پرداخت می کردیدتاشماعضو این شرکت باشید.بعداز پرداخت شمابه مدت۱۴روز فرصت داشتیدکه۵نفررا به عنوان زیرمجموعه ی خود وارد به کار کنید،اگر۱۴روزشماتمام می شدوشما نمی توانستید۵نفررابه عنوان زیرمجموعه واردکنید،۵میلیون پول شمامی سوخت وازبین می رفت.شماحتمابرای عضو شدن در این شرکت ها:

  ۱٫حتما درازای پرداخت پول بود.

  ۲٫هیچگونه محصول یاکالایی درازای پرداخت پول به شخص داده نمی شد.

  ۳٫این شرکت هابا برند های”پنتاگون”یا”پونزی” در ایران فعالیت می کردند.

  ۴٫به دلیل اینکه شمابتوانید۵میلیون خودرا زنده کنید،باید۵نفردیگرراخلع مال می کردید،یعنی موفقیت وپول درآوردن شمادرازای بی پول کردن دیگران بودکه این امرمساوی است با=اصطلاح ربوی کلاه به کلاه که در اسلام نیز حرام است چون کاری صورت نمی گرفت وشمادرازای کارنکردن پول می گرفتید.

  بعدازینکه این شرکت هاافرادزیادی را وارد شبکه های هرمی خودکردند،اقدام به فرارارز ازکشور عزیزمان کردندو افرادی که دررئوس این شرکت ها بودنداز ایران فرارکرده وسرمایه های زیادی را از ایران خارج نمودند.کم کم مردم ازکاراین شرکت هاناراضی شدندواین شرکت هاهم نیز برای راضی کردن مردم شروع به فروش کالامی کردند.فعالیت این شرکت هابه شیوه زیر بود:

  [caption id="" align="aligncenter" width="300"]گلدکوئست گلدکوئست[/caption]

  ۱٫شمابرای عضویت دراین شرکت هاسالانه بایدمبلغی را برای حفظ جایگاهتان پرداخت می نمودید.پس عضویت دراین شرکت هاهمچنان درازای پرداخت هزینه بود.

  ۲٫این شرکت هابرای راضی نگه داشتن افرادعضو شده کالاهایی رابه آنها می فروختندکه این کالا ها”کاربردی ومصرفی”نبودواز طرف دیگراین کالاها”به قیمت”نبود،یعنی برای مثال شما برای عضویت در شرکت کوئست(یک شرکت شبه نتورک وغیرقانونی)حتماباید مبالغی میلیونی راپرداخت می کردیدکه در ازای آن به شما محصولاتی که فاثد ارزش ریالی بودند،داده می شد.یعنی قیمت کالااز قیمت واقعی خودبسیارگران تر بود!به این دلیل که این شرکت ها خارجی بودندودولت جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی درتعیین نرخ کالاهایشان نداشت،خودشان بروی این کالاها نرخ تعیین می کردند.

  ۳٫این شرکت هانیز با برندهایی همچون”گلدکوئست”،”My7diamond”،”Orefleam”،”Amega”وبسیاری دیگردرایران فعالیت می کردند.

  ۴٫سال۸۴تمامی اینگونه فعالیت هایی که به شکل ساختاردرختی یاهرمی هست غیر قانونی اعلام شد وبرای کسانی که دراین شرکت ها فعالیت می نمودندمجازات هایی درنظر گرفته شد.

  حالا می پردازیم به تاریخچه شرکت های نتورک مارکتینگ قانونی ودرست:

   

  [caption id="" align="alignnone" width="407"]بازاریابی شبکه ای بازاریابی شبکه ای[/caption]

  ۱٫سال۸۸قانون بازاریابی شبکه ای دروزارت صنعت معدن وتجارت تصویب شد.آئین نامه ودستورالعمل نحوه فعالیت شرکت های نتورک مارکتینگ توسط کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای زیر نظر گرفته شد.کمیته نظارت بربازاریابی شبکه ای که خدمتتون عرض کردم متشکل از۴ارگان دولتی هست(۱٫وزارت اسلاعات۲٫وزارت بازرگانی۳٫پلیس آگاهی۴٫دادستانی کل کشور)

  ۲٫برای عضویت در شرکت های بازاریابی شبکه ای هیچگونه مبلغی تحت هیچ عنوانی ازکسی دریافت نمی شود.وثبت نام کردن در این شرکت ها کاملا رایگان است.

  ۳٫تمامی محصولاتی که شما در این شرکت ها خریداری می کنید محصولاتی هست که وزارت بازرگانی قیمت اون هارو مشخص کرده وشرکت بصورت مستقیما هیچگونه دخالتی درتعیین قیمت کالاها نداره.

  ۴٫تنها هزینه ای که شخص دراین شرکت ها پرداخت می کندفقط برای خرید کالا می باشدکه دقیقا مثل خریداینترنتی می باشد.

  اگر شما قصد فعالیت دراین شرکت هارو داریدبا خیال راحت می توانیددر آن عضو شوید.فقط قبل از عضویت به این ادرس مراجعه کنید این آدرس این ادرس وزرات بازرگانی برای بازاریابی شبکه ای هست.اگر اسم شرکتی که میخواید داخلش شروع به فعالیت کنیددر این ادرس بود باخیال راحت ثبت نام کنید واگراسم شرکتی که بشما معرفی شدتوی این ادرس نبود موضوع رو با پلیس آگاهی در جریان بزارید.
  پیوست اطلاعات بالا:

  ایران هشدار(اطلاع رسانی پلیس فتاووزارت اطلاعات)

  سایت رسمی وزارت بازرگانی بخش بازاریابی شبکه ای

  وبسایت آموزش نتورک مارکتینگ

   

  موفق وموید باشید.

  مشاهده دیدگاه
  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

انتخاب