جابه جاکردن لپ تاپ هنگام روشن بودن

پرسش

جابه جاکردن لپ تاپ هنگام روشن بودن

جابه جاکردن لپ تاپ هنگام روشن بودن

من برای انجام بعضی از کارهام با لپ تاپ،وقتی که روشن هست اون رو تو هوامیگیرم وباخودم جابه جاش میکنم.بعضی اوقات چون دستم دردمیگیره اون رو بصورت شیب نگه می دارم وباهاش کار انجام میدم.من شنیدم که وقتی لپ تاپ روشن هست ضرر داره واسش اگر جابه جا بشه.می خواستم ببینم ایا جابه جا کردن لپ تاپ هنگام روشن بودن آیا ضرری براش داره یا خیر

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 2 سال 1 پاسخ 1282 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

 1. سلام خدمت شما کاربرگرامی:

   

  جابه جا کردن لپ تاپ هنگامی که روشن است برای سیستم بسیار مضر بوده وبه شما پیشنهاد می شود اصلا اینکاررا انجام ندهید!زمانی که سیستم شما روشن است هارد دیسک شما درحال چرخش می باشدو در حال ثبت وحذف آن می باشد،وقتی هارددیسک که یک درایورسخت افزاری می باشددرحال چرخش است یک هد بسیارظریف کارخواندن ونوشتن اطلاعات را انجام می دهدوزمانی که شماسیستم راتکان می دهیداین هد نیز تکان می خوردوباعث اختلال درخواندن ونوشتن اطلاعات می شود،این کار اسیب شدیدی به هارددیسک شما وارد می کند وهاردشمااصطلاحا بد سکتورمی شود،یعنی بعضی ازصفرویک هایی که قراراست درخانه های حافظه نوشته شوندنابود می شوندودیگرنمی توان در آن خانه ازحافظه اطلاعاتی را درج کرد.

  پس شدیداتوصیه می کنم بهیچ عنوان اینکارراانجام ندهید،اگرمقدورنیست حتی الامکان سعی کنیدسیستم راشیب نکنید یا به آن تکان سخت ویک دفعه ای وارد نکنید.

   

  موفق وموید باشید.

  مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب