چرا سن هسته خورشید از بخش بالا تر آن کمتر است؟

پرسش

قبل از پیدایش تمام ستارگان وحتی زمین، ابتدا هسته آنها تشکیل شده و موجب پیدایش ستارگان شده است
اما سن هسته ستارگان و خورشید، از سن خودِستاره کمتر است.می دانید چرا?!

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 1 سال 1 پاسخ 298 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

 1. سوال اینه که هسته خورشید، ستارگان و حتی زمین چرا جوانتر از خودِ سیاره و ستاره هستش؟

  جواب این سوال به درک ما از ماهیت زمان برمی گردد. طبق نسبیت عام آلبرت اینشتین، هر چقدر گرانش در نقطه ای بیشتر باشد، بافت فضا- زمان حول آن جسم بیشتر خمیده و موجب کشش گرانشی می شود. این جسم سنگین میتواند زمان را در اطراف خود خم کند و به زبان ساده تر،زمان در اطراف جسم سنگین تر کندتر می گذرد.

  شاید “ریچارد فاینمن” اولین کسی باشد که ایده جوانتر بودن قلب ستارگان را مطرح کرد

  حتی بر این اساس زمان برای افرادی که در طبقات پایین یک آسمانخراش هستند در طول عمرشان کسری از ثانیه کندتر از زمان برای کسانی میگذرد که در طبقات بالای آسمانخراش هستند و کسر کوچکی از ثانیه عمرشان طولانی تر است و جوانتر می مانند. زیرا گرانش زمین در طبقات پایین بیشتر است.

  در مورد ستارگان از جمله خورشید، بعلت داشتن هسته متراکم و سنگین، در هر سال زمان حدودا ۸ میلیونم ثانیه در هسته کندتر از زمان در سطح خورشید می گذرد حال اگر سن خورشید که حدوداً ۴٫۶ میلیارد سال است را در این تاخیر زمانی سالانه ضرب کنید، سن هسته خورشید با وجود اینکه قبل از خورشید بوجود آمده است ولی از نظر ما ۳۶۷۰۰ سال کمتر تخمین زده میشود

  “نسبیت هم از پیر شدن بیزار است و میل به جاودانگی دارد”

  مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب