چرا ملت های فقیر کمتر آینده نگر هستند؟؟

پرسش

سلام
من یک مقاله خوندم که داخلش نوشته شده بود کشور های فیر آینده نگر نیستند آیا این درسته و اگر درست هست دلیلش چیه؟

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 9 ماه 1 پاسخ 203 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

 1. با سلام

  جواب این سوال بسیار مهم است. چون نه تنها نشان می دهد که چرا فقرا کمتر به آینده فکر می کنند، بلکه دلیل أصلی ماندگاری فقرا در دام فقر( Poverty Trap ) نیز تا حدودی به این موضوع وابسته است.

  جواب این سوال در کتاب Poor Economics یا اقتصاد فقیر به شرح زیر بیان شده است. ًکتاب، به این داستان اشاره می کند که بسیاری از فقرای صحرا یا کنیا در آفریقا، می توانند باپرداخت تنها ١٠ دلار، “پشه بند” خریداری کنند و شبها فرزندانشان از گزند مالاریا، در أمان باشند. ولی عده کمی از مردم حاضر به پرداخت این می شدند! حتی در مقطعی این پشه بند ها به صورت رایگان در اختیار فقرا قرار می گرفت. ولی باز برخی، اینها را برای استفاده های متفرقه تهیه می کردند و نه استفاده بابت جلوگیری از گزند پشه مالاریا.

  به زبان ساده؛ “فقرا به قدری درگیر مشکلات امروزشان هستند، که ذهن آنها دیگر ظرفیتی برای اندیشیدن به آینده ندارد…” دقیقا مثل برخی ضرب المثل ها”… طرف شیش اش گروه هشت اش است..”

  تا زمانی که نتوانیم حداقل حاشیه امنیت را از نظر ” درآمد” و ” مهارت” و “شغل” برای جامعه فقیر ایجاد کنیم، این امکان وجود دارد که حتی منابع کمکی، فقط صرف مشکلات موجود فقر شود و فقیر(فقرا) در دام فقر باقی بمانند.

  برای خروج از دام فقر، یک نیروی بیرونی می تواند با انرژی مضاعف، دام و چرخه منفی فقر را ( حتی به صورت مقطعی) بشکند، و فرصتی برای آموزش، کسب مهارت و سرمایه گذاری برای آینده فراهم کند.
  منبع این نوشته: مدیران فرهیخته

  مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب