یو آی یا رابط کاربری چیست؟

پرسش

سلام

ممنون میشم در مورد یو آی و این که توی چه مرحله ای از طراحی سایت باید انجام بشه توضیحاتی بدید.

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 6 ماه 1 پاسخ 144 بارمشاهده شد مبتدی 2

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

 1. با سلام خدمت شما دوست عزیز

  این قدم دو بخش های اولیه طراحی سایت قرار می گیرد و طراحان معمولا برای اینکه بتوانند ایده خوبی برای سایت طراحی کنند ابتدا تمام چیز های که به ذهنشان می رسد را در فتوشاپ به عنوان یک طرح پی اس دی طراحی می کنند و پس از انجام این مرحله به طراحی رابط کاربری و یا یو آی می رسند. (البته در طراحی های اصولی این روال بر قرار است و گاهی نیز ممکن است طراح این مراحل را فاکتور گیری کند و سایت را با سی ام اس وردپرس بسازد.)

  در مرحله یو آی کاری که طراح انجام می دهد، تبدیل طرح پی اس دی به کد است. به قولی افرادی که دانش کد نویسی دارند این کار را انجام می دهند و طرح های گرافیکی را به طرح هایی که با کد ساخته شده اند تبدیل می کنند.

  یک یو آی کار خوب تلاش می کند تا طرحی برای سایت آماده کند که برای کاربران بسیار ساده و قابل فهم باشد و به عبارتی دیگر کاربر بتواند از کار کردن با آن لذت ببرد.
  طراحی رابط کاربری تنها زیبا بودن سایت و یا رنگ آمیزی نیست بلکه ساده بودن ارتباط گیری با سایت است. اگر رابط کاربری خوبی برای سایت طراحی شود قطعا افراد بیشتری به آن سر می زنند و حتی گاهی ممکن است بعضی از افراد ساعت ها در سایت شما به گشت و گذار بپردازند.

  به طور کلی رابط کاربری یا همان یو آی رابط یا میانجی بین کاربر و ماشین (کامپیوتر) است. فضایی که در آن تعاملات بین این دو اتفاق می افتد. هدف از این تعاملات نیز عمل موثر و کنترل ماشین توسط کاربران است. و در آخر باید گفت هر چقدر این ارتباط گیری ساده تر و راحت تر انجام گیرد نشان است پر قدرت بودن و حرفه ای بودن آن رابط کاربری دارد.

  امیدوارم مفید بوده باشد.

  مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب