یک سال نوری چند کیلومتر است؟

پرسش

تقریبا همه ما واحد سال نوری رو شنیدیم و میدونیم که یک سال نوری فاصله طولانی و بزرگی هست اما این سوال پیش میاد که این طولانی یعنی چقدر؟! چقدر بزرگ میتونه باشه؟ مثلا یک سال نوری چند کیلومتره یا چند برابر فاصله مشهد تا تهران؟

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 1 سال 1 پاسخ 124 بارمشاهده شد مبتدی 1

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

  1. سلام خدمت شما
    کهکشان راه شیری تقریبا ۱۰۰ هزار سال نوری وسعت داره (فاصله ما از خورشید فقط ۸ دقیقه نوری است) و هر سال نوری معادل ۹,۴۶۰,۷۳۰,۴۷۲,۵۸۰,۸۰۰ متر محاسبه می شود. با در اختیار داشتن این ارقام به راحتی می تونیم بگیم که راه شیری تا چه حد بزرگ است: ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ کیلومتر. اگر بخواهیم یک سال نوری رو با فاصله مشهد تا تهران مقایسه کنیم حداقل باید این مسیر رو ۱۰۵۱۱۹۲۲۷۴۷٫۳۱۲ بار بریم تا یک سال نوری تموم بشه.. این مقدار و اعداد مسافتی رو میگه که نور توی یک سال طی میکنه و اگر بخوایم بگیم اندازه کهکشان ما چقدره باید ارقام بزرگتری رو ببینیم میتونین با اعدادی که دادم ب راحتی ایین اندازه رو هم بدست بیارید.

    مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب