طبیعت

یک دقیقه شگفت انگیز |‌ درختان و جذابیت در آن ها

درختان انواع مختلف و البته جذابی دارن اما بعضی از اون‌ها هستن که ساختار و رشد عجیبی دارن! در ادامه به انواعی از این درختان عجیب در سوال دات آی آر میپردازیم.

درخت خفه کننده
درخت خفه کننده

درخت خفه‌کننده اسم یکی از این درختان عجیبه. این درخت در بعضی از جنگل های استوایی شروع به رشد و پیچیدن می‌کنه. شاخه های این درخت از اولی که رشد می‌کنن دور تنه درخت دیگه‌ای میپیچه و به تدریج اون رو خفه میکنه و روی پاهای خودش می‌‌ایسته. نوعی از این درخت که گفته میشه قدمتی بیشتر از ۲۰۰ سال داره در جزیره قشم یافت میشه.

درخت سکویا
درخت سکویا

درخت سکویا یکی دیگه از درختان عجیبه. این درخت از طولانی‌ترین و مرتفع‌ترین درختان دنیاست. ارتفاع بعضی از این درختان به بیشتر از صد متر و قطر اون‌ها حدود ۹متر است! علاوه بر این‌ها عمر این درخت تقریبا تا ۳۵۰۰‌سال افزایش پیدا می‌کنه.

درخت نفت (و یا مداد)
درخت نفت (و یا مداد)

از دیگر درختان شگفت‌انگیز میشه به درخت نفت اشاره کرد. معمولا کشاورزان از این درخت بخاطره بوی بد آن به عنوان پرچین و برای محافظت از محصولاتشون در برابر حیوونا و فراری دادن اون‌ها استفاده میکنن. در بذر این درخت روغنی وجود داره که سوزوندن اون‌ها باعث خارج شدن گاز های آلوده نمیشه. این درخت در شهر نیک استان سیستان و بلوچستان وجود داره و اون رو به درخت مداد میشناسن.

درخت انگور برزیلی
درخت انگور برزیلی

انگور برزیلی از درخت عجیبیه که همونطور که از اسمش پیداست در برزیل رشد میکنه و رویش اون با بقیه درختان فرق داره. میوه های این درخت روی تنه اون قرار داره و مهمترین ویژگی این درخت اینه که در طول سال میوه میده.

درخت بلوط
درخت بلوط

درخت بلوط هم جز دسته درختان عجیبه و عجیب بودن اون بخاطره طول عمرشه. معمولا عمر درخت بلوط به ۲۰۰۰‌سال میرسه. سنجاب‌ها بعضی از دانه های بلوط رو زیر خاک دفن و گاهی جای اون رو فراموش میکنن و در سال های بعد همین دانه‌ها تبدیل به درخت بلوط دیگه‌ای میشن. جنگل های فوق‌العاده‌ای از این درخت در استان های ایلام و لرستان وجود داره.

برچسب ها
انواع درخت درختان جذاب درخت‌ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن