طبیعت

یک دقیقه شگفت انگیز |‌ عجیب‌ترین میوه‌های جهان بخش سوم

خب این دفعه میخوایم سومین بخش موضوع باحالمون، که در ادامه دو مقاله قبلیه «یک دقیقه شگفت انگیز |‌ عجیب‌ترین میوه‌های جهان بخش اول» و «یک دقیقه شگفت انگیز |‌ عجیب‌ترین میوه‌های جهان بخش دوم» هست رو بررسی کنیم. سریع بریم سر اصل مطلب که میوه‌های جالبی رو قراره بشناسین!

ریشه نپیا
ریشه نپیا

ریشه نیپا اسم اولین میوه‌ای هستش که در بخش سوم بهش میپردازیم. این گیاه از درخت نپیا به وجود میاد. این درخت بخاطره جثه بزرگش مشهور شده و ارزش بالایی داره. درختان نیپا در کشور مالزی یافت میشن. اگر به شکل اون دقت کنین، میبینین که ظاهری شبیه به گل داره و گلوله هایی طوسی رنگ در داخل اون قرار دارن. اگر بعد از گذشت ده روز به ریشه های نیپا دست نزنین، خود به خود تبدیل به سرکه میشن. علاوه بر این‌ها از این گیاه شکر میگیرن اما بخاطره برخی مشکلات بدون استفاده باقی میمونه.

میوه «جک فروت»
میوه «جک فروت»

میوه فوق العاده بعدی ما اسمش جک فروته. این میوه سنگین و گنده و باحال خوردنش ضرری نداره اما باید حواستون باشه هیچوقت زیر درخت این میوه واینستین چون امکان داره یک توپ سی و شش کیلوگرمی روی سرتون فرود بیاد و شما رو از پا در بیاره! این میوه جزء میوه های استوایی هستش و در شرق آفریقا، جنوب و جنوب شرقی آسیا هم یافت میشه. برای خوردن این میوه اغلب اون رو سرخ میکنن و بعد میخورن. جک فروت منبع سرشار ویتامین B، پروتئین، فیبر و پتاسیم است. معمولا وجترین‌ها یا گیاه‌خواران از این میوه به عنوان جایگزینی به جای گوشت بخاطره فیبر زیاد اون استفاده میکنن. جک فروت از لحاظ ظاهری سبز رنگه و وقتی اونو باز میکنین آبداره و عطر خوبی هم داره.

میوه کاکتوس
میوه کاکتوس

میوه کاکتوس یکی دیگه از میوه های عجیبه که در جا های مختلف، اسمای مختلفی داره؛ مثلا توی کالیفرنیا بهش کاکتوس گلابی میگن یا توی اسپانیا به اون توناس میگن. توی ایران خودمون هم به انجیر کاکتوس و گلابی خاردار معروفه. میوه کاکتوس تنها میوه‌ای هستش که در ردیف سبزیجات هم محسوب میشه. این میوه آبدار، مزه شیرین با دونه های سیاه رنگ تردی داره. پخته شده این میوه طعم فلفل دلمه‌ای و مارچوبه میده.

منتظر بخش آخر «عجیب‌ترین میوه های جهان»‌ هم باشین…

برچسب ها
طبیعت عجیب‌ترین میوه‌های جهان میوه میوه‌های عجیب

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن