مالاریا چه نوع بیماری است

پرسش

مالاریا چه نوع بیماری است

درمورد یک بیماری کوچک ولی خطرناک به اسم مالاریامی خواستم اطلاعات بیشتری داشته باشم.فقط درهمین حد میدونم که پشه مالاریابا نیش زدن فرد اون رو دچار این بیماری میکنه.میخواستم بدونم مالاریا چه نوع بیماری است وایا درمان هم دارد یا خیر.متشکرم

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 3 سال 1 پاسخ 1126 بارمشاهده شد مبتدی 0

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

 1. مالاریا مهم‌ترین بیماری انگلی و یکی از مسایل مهم بهداشتی تعدادی از کشورها بخصوص کشورهای گرمسیری دنیا است. بیماری مالاریا با نامهای دیگری چون پالودیسم، تب و لرز، تب نوبه و تب متناوب نامیده می‌شود.

  این بیماری به صورت عفونت حاد در بیشتر موارد وخیم و گاهی طولانی و با ویژگیهای تب متناوب و لرز، کم‌خونی و بزرگی طحال و گاه با ویژگیهای ساده یا کشنده دیگر خودنمایی می‌کند. اهمیت این بیماری به خاطر شیوع زیاد و مرگ‌ومیر قابل توجه‌است. انگل مالاریا توسط یک تیره از پشه به نام آنوفل به انسان منتقل می‌شود که این تیره شامل چندین گونه است.

  کلمه مالاریا یک کلمه ایتالیایی و به معنای هوای بد (Mal-Aria) است و منظور از آن تعریف بیماری با ویژگیهای تب متناوب است که ایتالیایی‌ها در گذشته وجود آن را ناشی از هوای بد و مناطق باتلاقی می‌دانستند. همواره با گرم شدن زمین، شیوع این بیماری افزایش می‌یابد.

   

   

  [caption id="" align="alignnone" width="290"]مالاریا مالاریا[/caption]

  منبع: ویکی پدیا

  مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب