خانواده و همسرداری

چه زمانی برای فرزنددار شدن مناسب است؟

دغدغه خیلی از زوجین می‌تونه این باشه که چه زمانی برا باردار شدن مناسبه؟ کِی می‌تونیم مطمئن باشیم که امادگی فرزنددار شدن رو داریم و بدون دلواپسی پا به دنیای پدری و مادری قدم بذاریم.

قدم اول برای این اطمینان رضایت شما از زندگی زناشویی شما هست، اگه حس می‌کنین در کنار همسرتون موفق و خوشحالین پس حتما روحیه خوبی برای فرزنددار شدن نیز خواهید داشت، در عوض اگه حس می‌کنین پایه‌های زندگیتون متزلزله و شک‌هایی تو ذهن و قلبتون وجود داره و یا تصمیمتون رو به طور قطعی برای موندن یا جدا شدن تو این رابطه نگرفتین و فقط می‌خواین به اصرار اطرافیان که میگن بچه بیار زندگیت شیرین میشه و صرفا می‌خواین یه تغییر تو زندگیتون ایجاد کنین باید بگم دارین اشتباه می‌کنین! و این شک و دودلی ممکنه تا مدت ها شاید تا همیشه گریبانگیرتون باشه پس همیشه باید در درجه اول مطمئن بود که شما و همسرتون همدم و همسر خوبی برای هم هستین تا در درجه دوم بتونین پدر و مادر خوبی باشین!

فراموش نکنین بهترین و آرامش بخش ترین هدیه‌ای که می‌تونین به فرزندتون بدین این هست که شاهد عشق و محبت بین مادر و پدرش باشه.
پس چنانچه احساس میکنین نمی‌تونین ضامن دوام این زندگی باشین دست نگه دارین با یه مشاور با صلاحیت مشورت کنین تا به وضعیت پایداری برسین یعنی مطمئن بشین حال خوبی دارین یا نه، متعلق به این رابطه هستین یا تصمیم قلبیتون مبنی بر جدا شدنه…

درست تصمیم گرفتن شما مستقیما ربط به احساس خوشبختی داشتن فرزند شما پیدا میکنه. هیچ‌وقت بخاطر حرف اطرافیان و نصیحت‌های اشتباه تصمیم به بارداری نگیرین اگه شخصا جو زندگیتون رو مهیا نمی‌دونین.
خیلی مهمه که فرزند شما با احساس امنیت به دنیا بیاد و با این احساس زندگی کنه تا اینکه هرروز شاهد جروبحث ها و مشاجرات و ناراحتی‌های شما باشه.

هیچ تضمینی وجود نداره آینده متضمن بهتر شدن زندگی شما بشه. با توجه به زمان حال زندگی کنین و معیار رو زمان حال در نظر بگیرین و اگر فکر می‌کنین زندگیتون شرایط بهتری پیدا میکنه تا اون موقع صبور باشین تا شاهد یک خانواده ی شاد باشین.

برچسب ها
تاهل و فرزندآوری زمان مناسب برای بچه‌دار شدن زمان مناسب فرزندآوری فرزند آوری

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن