CTA چیست؟ چگونه یک CTA موثر بسازیم؟

سلام

میشه توضیح کوتاه بدید که کال تو اکشن چیه ( برای دوستانی که نمیدونند) و اینکه چجوری یک کال تو اکشن یا همون سی تی ای موثر بسازیم؟
ممنون

 

یک نظر

 1. با سلام خدمت شما دوست عزیز

  کال تو اکشن یعنی دعوت یک کاربر برای انجام یک کار که باعث میشود در نهایت کاربر با برند شما درگیر بشود و با آن سر وکله بیشتری بزند. به طور کلی برای اینکه بتوانید در کسب و کارتان رشد کنید استفاده از کال تو اکشن بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال یکی از کال تو اکشن هایی که میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید پرسش های داخل استوری در اینستاگرام میباشد. این پرسش ها باعث میشوند تا کاربر با سوالات پرسیده شده درگیر بشود.

  برای اینکه یک سی تی ای خوب داشته باشیم موارد زیر را رعایت میکنیم:

  1. رنگ CTA باید از رنگ بک گراند شما در تصویر و یا همان استوی کنده شود و یا به قولی رنگ های این دو با هم در تضاد باشند.
  2. سعی کنید تا حد الامکان از آیکون بزرگی برای CTA استفاده کنید تا بتواند جذب بهتری داشته باشد.
  3. اگر میخواهید به صورت دستی یک CTA بسازید، سعی کنید از آیکون های مستطیل شکل کمتر استفاده کنید و همچنین CTA خود را به دکمه شبیه تر کنید. ( دقیقا در اینستاگرام به صورت دکمه طراحی شده اما مستطیل شکل است)
  4. سعی کنید فونت CTA را با دیگر فونت های تصویر متفاوت انتخاب کنید به گونه ای که توجه کاربر را جلب کند.
  5. جمله ای که برای کال تو اکشن انتخاب کرده اید را مرتبط با موضوع باشد و برای کاربران کاملا واضح باشد. استفاده از جملات قصار برای این کار مناسب نیستند.
  6. سعی کنید از رنگ های گرم و شارپ برای تهیه CTA استفاده کنید. این رنگ ها نگاه کاربر را به سوی خود جذب میکند و حتی اگر در بحث روانشناسی رنگ ها ورود کنیم رنگ های گرم انرژی بخش هستند و این در ناخود آگاه کاربر احساس انرژی بخشی را ایجاد میکند.
  7. اگر میتوانید از افکت های گرافیکی برای CTA خود استفاده کنید. یکی از افکت هایی که میتواند مناسب باشد افکت Drop shadow است. این افکت ها میتوانند بین CTA و بقیه تصویر تمایز ایجاد کنند و کاربر را نسبت به درگیری با  کال تو اکشن تحریک کند.
  8. سعی کنید بهترین مکان را برای CTA انتخاب کنید. این مکان میتواند در هر جایی از تصویر شما باشد ولی باید این فاکتور ها را در نظر داشته باشید که فوکوس تصویر بر روی آن نقطه باشد. علاوه بر این کال تو اکشن را در جایی با فاصله از دیگر محتویات تصویر بگذارید.
  9. آیکون های کمکی را دست کم نگیرید. شما میتوانید از آیکون هایی مانند فلش برای انتقال نگاه کاربر به سمت CTA خود استفاده کنید.

  امیدوارم بتوانید روز به روز در کسب و کارتان رشد و تعالی داشته باشید.

   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن