دانستی ها

سنگ هایی که راه می روند!

پارک ملی دره‌مرگ “Death Valley”یکی از مناطق دیدنی و پر طرفدار در جهانه که در کالیفرنیا واقع شده. در این پارک منطقه‌ی به نام‌ ‌”رایس‌ترک پلیا” (Racetrack Playa) واقع شده. سنگ های این سرزمین خود به خود حرکت می کنن. تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته. با این وجود هنوز هیچ دلیل منطقی و علمی برای این پدیده طبیعی بدست نیومده‌. هیج محرک انسانی یا حیوانی در این حرکت و جابجایی دخالت نداره.

این سنگ‌ها در طول زمستون از لایه‌ای از یخ پوشونده میشن و بعد با گرم‌تر شدن و گل‌آلود شدن بستر دریاچه این یخ سنگ رو بر روی گل شناور ساخته و به اونها امکان میده در دست باد به اینور و اونور حرکت کنن. طبق گفته اون این سنگ‌ها مشابه تکه‌های یخی شناور هستن با این تفاوت که بر روی گل نرم از خودشون ردی به جا میذارن.

عده‌ای دیگه این فرضیه رو رد کردن. چون که بر اساس مشاهدات‌، سنگ‌ها در زمان تابستون وقتی درجه حرارت هوا بسیار بالاست، حرکت می‌کنن. ته سنگ‌ها در این زمان کاملا خشکن. همچنین تحقیقات نشون داده که این سنگ‌ها هر ۲ یا ۳ سال یک بار حرکت می کنن. و خط سیرشون به اندازی‌عمیقه که مدت ۳ تا ۴ سال اثرش بر روی زمین خشک و ناهموار باقی‌میمونه.

با وجود مطالعات علمی فراوونی که بر روی این سنگ‌ها و حرکت مرموزشون انجام گرفته، بسیاری از بازدید‌کنندگان حرکت سنگ‌های دره مرگ رو کار مغناطیس، فضایی‌ها، و میدون‌های انرژی مرموز می‌دونن و حتی بعضی ها باور دارن این سنگ‌ها جادویی هستن، باوری که باعث شده از تعداد سنگ‌های متحرک بستر دریاچه کاسته بشه!

برچسب ها
سنگ سنگ متحرک سنگ های روان سنگ های متحرک سنگ هایی که حرکت می کنند

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن