چگونه صدای تخت خواب را کم کنیم؟

پرسش

سلام

من تخت خوابی چوبی دارم ولی هر کاری میکنم سر و صداش تموم نمیشه. چند بار تا حالا سعی کردم که با کوبیدن میخ های اون صداش رو ازبین ببرم ولی هنوز تاثیری نزاشته و بعد از چند روز دوباره صداش بیشتر میشه

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که باید چه کاری انجام بدم ؟
خیلی اذیت میشم و هر شب به زور میخوابم . مرسی از سایت خوبتون.

بدون پاسخ معتبر 0
سوال دات آی آر 9 ماه 1 پاسخ 579 بارمشاهده شد مبتدی 2

درباره سوال دات آی آرمبتدی

این یک اکانت برای سوالات مردم است. افرادی که دوست دارند به صورت ناشناس سوالات خود را بپرسند میتوانند با ما در ارتباط باشند تا ما سوالاتشان را به صورت کاملا مخفی در سایت منتشر کنیم. علاوه بر این تیم سوال دات ای ار با این اکانت به سوالات بی جواب شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ ( ۱ )

 1. سلام

  این صدا ها معمولا از اتصالات داخل تخت خواب چوبی شماست که بعد از مرور زمان لق شده اند و نیاز به چفت شدن و روغن کاری دارند. در تخت خواب های امروزی معمولا اتصالات با کمک میخ و یا پیچ انجام شده اند پس برای حذف صدا های تخت خوابتان آماده شوید اگر تخت خوابی دارید که فقط با میخ محکم شده است شما تنها به چند عدد میخ اضافه و یک چکش نیاز دارید ولی اگر تخت خواب شما از اتصالات مختلف که در آنها از پیچ و میخ استفاده شده شما نیاز به یک چکش، میخ برای استفاده در صورت نیاز ، پیچ گوشتی و روغن دان دارید. این ها را آماده کنید تا دست به کار شویم..

  در مرحله اول تشک روی تخت را بردارید و سعی کنید محل منشا صدا را پیدا کنید سپس اگر میخ یا پیچی در آن جاست سعی کنید آن را با کمک چکش یا پیچ گوشتی حل کنید.
  در مرحله بعد به سراغ قاب اصلی تخت بروید تا اتصالات آن به خود بخش زیر تشک را محکم کاری و اگر نیاز به روغن است روغن کاری کنید. اکثر تخت خواب ها با دو تکه چوب در دو طرف تخت قسمت بالایی و پایینی قاب را به هم متصل میکنند. گاهی نیاز است که شما این تکه چوب را به دو قسمت بالا و پایین محکم کنید.

  در مرحله بعد شاسی زیر تخت را چک کنید و اگر با سفت کردن میخ های قبلی آن صدا از بین نرفت چند میخ دیگر به آن اضافه کنید. معمولا با اینجام این دومرحله ساده صدا های اضافه تخت خواب شما از بین خواهند رفت و اگر بعد از مدتی دوباره مورد اینچنینی داشتید دوباره همین مراحل را انجام دهید تا صدای آن رفع شود.
  لازم به ذکر است که برای روغن کاری تخت خود به هیچ عنوان از روغن های خوراکی و روغن موتور استفاده نکنید. برای این کار فقط باید از روغن مخصوص چوب استفاده شود که البته در بازار موجود هست و میتوانید آن را خریداری کنید.
  موفق و پیروز باشید.

  مشاهده دیدگاه

ارسال یک پاسخ

انتخاب